Na prostem:Za administratorje: Razlika med redakcijama

Iz Na prostem
Pojdi na navigacijo Pojdi na iskanje
Brez povzetka urejanja
m (zaščitila »Na prostem:Prva pomoč«: šele pišemo ([urejanje=dovoli samo administratorjem] (trajno) [prestavljanje=dovoli samo administratorjem] (trajno)) [kaskadno])
(ni razlike)

Redakcija: 13:51, 12. marec 2023

Tole stran sem si po prvi Zoranovi inštrukciji vzela za zapisovanje zadev, na katere naletim med postavljanjem na novo. Vse kar sva z Zoranom gledala 8. marca, sem iz wiki zbrisala oz. sem prekopirala v ta star Nexcloud projekta, tisto naslednjo soboto. V nedeljo pa začela s postavljanjem wiki na novo.

Sicer vem, da bi lahko začela uporabljat tudi stran "Pogovor", a zdaj še nimam cele logike v glavi. Pa se mi zdi, da bo to zaenkrat boljše in bo pogovor prišel prav bolj pri tem, ko bomo pilili vsebino gesel.

Tale stran se nahaja na eni od t.i. strani s predpono. To so posebne strani, ki se ne prikazujejo običajnemu bralcu in so namenjene nam, ki stran urejamo. Podkategorija teh strani se zdaj kliče "Na_prostem" in ta stran tukaj še nadalje "O Na prostem". Če sem si prav zapomnila, Zoran predlaga, da se to spremeni v "Projekt" oz. prav to stran v "O projektu." Bo poskušal priti do dostopa na serverju, pa to uredil in še kaj drugega poznavalsko pregledal :) HVALA, ZORAN!

Imenski prostor

Imenski prostor je "predal", v katerem so spravljene strani. Tukaj: [[1]] je iskalnik, v katerem lahko vidiš spustni seznam, kateri imenski prostori obstajajo. Imenski prostor (Osnovno) vsebuje vsebinske strani, ki jih kažemo bralcem. Imenski prostor "Na_prostem" je prostor za našo wiki. Poznam še imenska prostora "Predloga" in "Kategorija". Predal "Uporabnik" je namenjen predstavitvi osebe, če tako želi. Logičen je predal "Slika"

Kako narediš stran s predpono

Če hočeš na primer narediti novo stran v Imenskem prostoru "Na prostem", ki bi se imenovala "test". V naslovno vrstico napišeš "https://wiki.na-prostem.si/wiki/Na_prostem:test" in stisneš enter. Odpre se ti stran z nasovom "Na prostem:Test", kjer piše, da še nima besedila in na koncu ponudi link, da to stran ustvariš. Če to klikneš, se naslov strani spremeni in piše Urejanje strani in nato naslov strani. Do urejanja prideš tudi, če klikneš zgoraj "Ustvari kodo".