Na prostem:Vzorčna stran s pojasnili
Zapis, ki je predstavljen pod poglavjem Vzorčna stran lahko kopirate na novo stran, ki jo pripravljate. Nato pa dopolnite z dejansko vsebino. Kopirati morate vsebino v načinu kodnega urejanja, da se skopirajo tudi premiki v novo vrstico! Kategorij, ki so del vsake spletne strani na ta način ne morete kopirati.
Vzorčna stran
Besedilo opisa, ki ga vpišete.
Krepko besedilo primer. Ko prvič zapišete besedo, kateri je ta stran namenjena, jo oblikujete krepko.
Poševno besedilo primer.
Krepko in poševno besedilo primer.
- označevanje seznama prva raven
- označevanje seznama druga raven
- številčenje seznama prva raven
- številčenje seznama druga raven
Viri:
- Računalnik. Wikipedija. Pridobljeno 19. 3. 2023: https://sl.wikipedia.org/wiki/Ra%C4%8Dunalnik
- Computer. Wikipedia. Pridobljeno 19. 3. 2023: https://en.wikipedia.org/wiki/Computer
- tretji vir
Kategorija: Vse strani
Kategorija: Poglavja
Kategorija: Kazalo vsebine
Uporaba urejevalnika
Vizualno urejanje
Na zavihku "Uredi" je omogočeno vizualno urejanje. Trenutno teksta v tem delu ne prikazuje povsem pravilno (dodaja prazen prostor). Prednost tega orodja je, da med urejanjem samim vidite besedilo oziroma stran skoraj povsem tako, kot se kaže, ko je postavljeno. Ima pa nekatere omejitve, zaradi česar priporočamo uporabo kodnega urejanja.
Kodno urejanje
Do tega pridemo na zavihku "Uredi kodo". Mogoče je nekoliko težje za začetek vam, ki se prvič srečujete s wiki orodjem. Vendar postane uporaba hitro zelo enostavna za namen vnašanja in oblikovanja kratkega teksta. Zato, kar pogumno.
Ta način urejanja omogoča uporabo orodji, ki so v meniju, a tudi uporabo ukazov. Na primer za premik besedila v novo vrstico lahko uporabite puščico v meniju ali pa vpišete ukaz sam.
Pri navajanju virov, kolikor mogoče in smiselno sledimo APA načinu navajanja (navodila v slovenščini). Najpogostejši vir, ki je Wikipedija je že vključen v vzorčno stran in ustrezno oblikovan.
Od predstavljenih pravil odstopamo v sledečem: vir oblikujemo z označevanjem (bullet, *); virov ne citiramo v besedilu (naši članki so prekratki za to); če gre besedilo vira v novo vrstico, besedila ne zamikamo viseče.
MediaWiki pomoč
Na tej povezavi najdete MediaWiki pomoč v slovenščini. Pomoč se še prevaja, marca 2023 je vsebina še večinoma v angleščini. https://www.mediawiki.org/wiki/Help:Contents/sl